17-Uzaylı Meyveş Nine TARİKATLAR

17-Uzaylı Meyveş Nine TARİKATLAR

Uzaylı Meyveş Nine’nin Tarikatı

Amerika’daki bir UFO tarikatı mensuplarının, 130 yaşında öldüğünden dolayı uzaylı olduğuna inandıkları “Meyveş Nine”nin köyü Trabzon, Sürmene’dedir. Buradan yaklaşık 30 dakika içinde beton düzgün bir yoldan Meyveş ninenin köyüne ve evine ulaşılabilir. Meyveş Nine Kırım savaşı sırasında çocukken bir gemiyle Sürmene’ye kaçan bir ailenin çocuğu. Öldüğünde 130 yaşında çok dinç ve sağlıklı bir insanmış, Yörede anlatılanlara göre Meyveş Nine insanlara şifa vererek, onların hastalıklarını iyileştirebilen, öldüğü güne kadar, bahçesinde çalışan, sesi tıpkı bir genç kız sesi olan, iyilik timsali bir insanmış.

“Meyveş Nine” nin hikayesi, NASA’da akademisyen olarak çalışan ve onun torunu olan ve Prof. Dr. Alaattin Yıldız’ın uzun yaşamla ilgili bir arkadaşı ile yaptığı sohbet sırasında, arkadaşına ninesinin 130 yaşında öldüğünü ve bu yaşa kadar nasıl zinde ve genç kalabildiğini anlatmasıyla dünyanın ilgi odağı haline gelmiş ve bu olayın gelişimi sonucunda Amerika’daki UFO tarikatı mensupları bir fon kurup Sürmene’de Meyveş nine adına bir anıt mezar inşa etmek için girişimlerde bulunmuşlardır, Hatta anıt mezarın projesini İsrail’deki soykırım anıtının mimarı olan Derek Cooper’a yaptırmışlar bile… Bir internet sayfası dahi bulunan Meyveş ninenin anıt mezarı çeşitli sebeplerle yapılamamış ama köyde şu anda bildiğimiz türden bir mezan var.

UZAYLI NİNENİN TORUNUYDU 13.12.2008

Trabzon’da 43 yıl önce 130 yaşındayken hayatını kaybeden ve uzun yaşamıyla ABD’li bilim adamlarının araştırma konusu olan Meyveş Nine’nin 93 yaşındaki torunu Alettin Yıldız ABD’de hayatını kaybetti.

NASA DA ÇALIŞIYORDU

Trabzon’un Sürmene İlçesi doğumlu Dr. Alaettin Yıldız uzun yıllardır dünyaca ünlü NASA’da uzay tekniği ve tıbbı konusunda çalışmalar yapan önemli bir bilim adamıydı. Yıldız,uzaylı ninesinin anıt mezarını yapıp ABD’deki bilim adamları ile Sürmene’de UFO’cular festivali düzenlemek istiyordu.